Внутрішньолікарняна інфекція в усьому світі є однією з найбільш актуальних проблем охорони здоров'я

Внутрішньолікарняна інфекція в усьому світі є однією з найбільш актуальних проблем охорони здоров'я. За даними моніторингу епідемічної обстановки в відділеннях реанімації та блоках інтенсивної терапії в різних країнах у 85% госпіталізованих хворих спостерігається колонізація патогенними мікроорганізмами, а у більш, ніж 45% хворих є клінічні ознаки різних інфекцій. Важливим завданням є знезараження інструментів медичного призначення для запобігання поширенню внутрішньолікарняних інфекцій. Дослідженням внутрішньопорожнинних датчиків у Великобританії виявлено бактерійне зростання патогенної флори в 64.5% зразках, умовно патогенною - в 7.7%. Відсутність зростання бактерійної флори реєструвався в 27.8% зразках. Більший відсоток контамінації спостерігався на ультразвуковому устаткуванні, яке використали при інавазивных методиках.

Серед бактерійної флори на робочій поверхні датчика, руків'я і клавіатури реєструвався гемолітичний стрептокок (Streptococcus haemolyticus), ентерокок фэциум (Enterococcus faecium), ацинетобактерии (Acinetobacter) і эшерихии коли (e. coli), в гелі - золотистий стрептокок (Staphylococcus aureus).

В іншому клінічному дослідженні, яке проводилося в радіологічному центрі при Тегеранському медичному університеті, при проведенні бактеріальних посівів з поверхні ультразвукових датчиків, було зафіксовано зростання бактеріальної флори в 48% випадках. При цьому зростання золотистого стрептокока (Staphylococcus aureus) фіксувався в 22.6%, епідермального стрептокока (Staphylococcus epidermidis) - 43.38%, грибка -6.45%, синьогнійної палички (Pseudomonas aeruginosa) - 9.7%, ешерихії коли (e. Coli) - 3% і ентеробактерії (Enterobacteriaceae) - 6.45.

У 2011 році зареєстрований резонасний спалах синегнойной палички у відділенні інтенсивної терапії Тихаского кардіологічного центру, причиною якої став гель з датчиків, який дав зростання бактерії на бактеріологічних поживних середовищах. Адекватне очищення і стерилізація датчиків потрібні для відвертання контамінації. Дуже важливо мінімізувати ризик інфікування через чітке дотримання процедур обробки датчиків між пацієнтами.

Ультразвукові датчики являються висококочутливими і дорогими інструментами.Їх не можна поміщати в автоклав або використовувати інші стерилізаційні методи з застосуванням високих температур. При дії температури більше 60 градусів станеться непоправне ушкодження . Датчики не пристосовані для повного занурення в рідину, оскільки може статися коротке замикання, при цьому незабаром зношується пластикове покриття корпусу, що приведе до підвищення ризику поразки електричним струмом. До складу будь-яких чистячих засобів входять агресивні дезинфікуючі речовини. Після багатократного використання таких засобів відбувається ушкодження датчика і зменшення терміну його служби.

Не є виключенням і препарати рекомендовані виробниками! Радикал альдегіду (альдегід група), перекис водню можуть бути токсичні при використанні у внутрішньовагінальних процедурах, зокрема для ембріона. Вживані речовини (спирт, хлорвмісні засоби…) можуть викликати алергічні реакції у медичних працівників і навіть у пацієнтів. Трудомісткість і складність дотримання ідеальних умов ручного очищення не гарантує стовідсоткового результату дезинфекційної обробки.

Незважаючи на ретельне прибирання, 18% змивів з різних об'єктів виявилися позитивними відносно ДНК вірусу папіломи людини, у тому числі, вірусу папіломи високого ризику. . Контаминация мала місце на ручках кольпоскопів, лампах гінекологічного крісла, коробках для рукавичок, ємності з гелем для ультразвукових досліджень.

Презервативи, вживані як покриття і інших внутрішньопорожнинних датчиків вагінальних, не забезпечують гарантований захист від інфекцій. Перфорація або проникність покриттів може досягати 80 %! Крім того, використання їх знижує візуалізацію.

Провідні виробники ультразвукових систем рекомендують використати для процесу знезараження датчиків опромінення ультрафіолетовим світлом з довжиною хвилі «С».

Вашій увазі пропонується ультрафіолетовий дезинфекор високого рівня Antigermix (Germitec, Франція), призначений для зовнішніх та внутрипорожнинних ультразвукових датчиків.Він є реальною альтернативою хімічній обробці і забезпечує стерилізацію датчика при зміні пацієнтів без від'єднання датчика від УЗ-системы . ДВР Antigermix має ефективні короткі цикли обробки як для зовнішніх (60-120с), так і для внутрішньопорожнинних датчиків (180-300с), при цьому немає потреби у витратних матеріалах і немає небезпечних відходів, не токсичний для лікаря та пацієнта, не визиває корозії датчиків, простий у використанні,дозволяє проводити досліджування май же безперервним потоці пацієнтів,роздруковує повний звіт про контроль якості дезинфекції.

Винятковий дизайн і компактність. Апарат може бути встановлений в більшість кабінетів УЗД, відділеннях інтенсивної терапії, операційних, забезпечивши ефективність і простоту використання в перервах між обстеженнями пацієнтів. Інформація про поточний стан приладу, включаючи результат кожної процедури дезінфекції, відображається на дисплеї з підсвічуванням, що ідеально підходить для погано освітлених приміщень. Germitec відповідає стандартам ISO 13485 і 14971 (медичні пристрої, якість і ризики) і ISO 9001 версії 2000 Antigermix S1 також отримав позитивний висновок AFSSAPS. Antigermix S1 був явно рекомендований Société Française de Radiologie в своєму бюлетені за травень 2008 року (№ 27) , має французькі патенти ( міжнародний і національний).

Bідео